НОВИНИ

В Україні спростували закупівлю російської свинини

24.03.2020 12:02
cina-na-svininu-pidnyalasya-na-40-vpershe-za-8-rokiv-svinina-9704

За даними Нової митниці за два місяці 2020-го Україна імпортувала 1,97 тис. т сукупною вартістю 3,93 млн дол. США. Це вдвічі менше за обсяги надходження імпортної свинини у січні-лютому 2019-го, коментує аналітик тваринницької галузі Олександра Бондарська, передає Агробізнес Сьогодні.

Так, за відповідний період минулого року українські оператори закупили 4,4 тис. т свинини сукупною вартістю майже 8 млн дол. США. Вищі ціни на свинину в країнах ЄС обумовлюють менший тиск імпорту на вітчизняний ринок свинини.

Аналітик відмічає, що окрім зменшення потоку свинини з-за кордону, дещо змінилася і географія імпорту.

«Вперше за багато років лідерство серед країн-постачальниць займає не європейська країна. Так, 2/3 імпорту (1,35 тис. т сукупною вартістю 2,39 млн дол. США) припало на поставки мороженого м’яса свиней з Канади. Трохи більше 15% (0,3 тис. т) завезли з Польщі та 7% (0,14 тис. т) – з Німеччини», – відзначає Олександра Бондарська.

Вона зауважила, що попит на канадську свинину обумовлений виключно економічними причинами. Так, середньорозрахункова вартість свинячих морожених лопаток, окостів та їх відрубів, завезених з Канади, коливалася на рівні 1,68-1,86 дол. США/кг. Закупівля аналогічних товарних підпозицій з країн ЄС коштувала імпортерам дорожче – 3,23 дол. США/кг.

Крім цього, аналітики АСУ спростували інформацію про те, що Україна закуповувала свинину в РФ.

«Відповідні новини тиражуються у ЗМІ з посиланням на звіт російського джерела «Центр Агроаналітики». Цитуючи їх останній звіт, Росія поставила на український ринок 2,7 тис. т свинини проти 1,7 тис. т роком раніше. Враховуючи, що ані цьогоріч, ані в попередні кілька років свинина з РФ не завозилася до України в принципі, такі експортні успіхи видаються, як мінімум, перебільшенням. Якщо, звичайно, поставки до Криму та тимчасово окупованих територій Луганської та Донецької областей не ввжають за торгівлю з Україною», – йдеться у повідомленні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: