НОВИНИ

В Україні скоротився експорт майже всіх молокопродуктів

19.01.2020 17:09
milkprod90

За даними статистики 2019 року експорт майже всіх молокопродуктів значно скоротився, пише ІНФАГРО.

Винятком стали молочні консерви (+6%), ультрапастеризоване молоко (+15%) і сухе незбиране молоко (в 2,1 рази).

По інших молочних товарах спостерігається значне скорочення експорту: по маслу (-40%), по сирних продуктах (-48%), по СЗМ (-14%), по казеїну (-28%), по сироватці (-24%).

Аналізуючи поточні тенденції, слід зазначити менш виражене скорочення експорту в порівнянні з минулою зимою.  У грудні експорт СЗМ виявився в 2,1 рази більшим у порівнянні з груднем 2018 року.  Більше продавалося молока тривалого зберігання, молочних консервів і навіть сиру.  У той же час продажі масла і сирного продукту залишалися невеликими.

У січні 2020 експорт молокопродуктів буде дуже незначним, на помітне збільшення зовнішніх продажів можна розраховувати не раніше квітня, коли збільшиться пропозиція дешевого молока від населення.

Що стосується імпорту молокопродуктів, то в 2019 він значно виріс.  Закупівля сирів в минулому році зросла на 82%, а якщо розглядати грудневий імпорт, то він більш ніж в два рази перевищує показник грудня 2018 року.

У 2019 ввезення свіжих молокопродуктів збільшилося на 65%.  Значно зросла закупівля вершкового масла, помітно збільшився імпорт інших молочних продуктів.  У грудні зросли обсяги імпорту не тільки сирів і масла, а й сухого молока, сироватки.  Цих товарів закуплено в рази більше в порівнянні з груднем 2018 року.

У січні імпорт молокопродуктів все ще буде досить значним, зовнішні закупівлі скоротяться ближче до весни.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: