НОВИНИ

В Україні скасують плату за проходження суден через шлюзи

08.01.2021 19:38
2b257f0-7

Закон про водний транспорт зробить проходження шлюзів безкоштовним. Про це пиши у своїй колонці на Економічній правді народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань транспорту та інфраструктури Володимир Крейденко, пише  agronews.ua.

Зазначимо, що у грудні 2020 року Верховна Рада ухвалила у другому читанні закон «Про внутрішній водний транспорт», який регулює річкову логістику в Україні. Також запровадили штрафи для судновласників за порушення закону.

«Ухвалений закон покликаний лібералізувати ринок річкових перевезень, допустивши судна під іноземним прапором, стимулювати міжнародну торгівлю, а також провести дерегуляцію галузі шляхом запровадження безкоштовного проходження шлюзів і часткового звільнення суден внутрішнього плавання від зборів у морських портах», – пояснив народний депутат.

Разом з цим, 75% судноплавних шлюзів на Дніпрі є зношеними. Тому закон передбачає створення Державного фонду розвитку внутрішніх водних шляхів для забезпечення утримання річкової інфраструктури.

Загалом ухвалений закон покликаний відродити річкові перевезення та збудувати ефективну річкову логістику, каже депутат.

1 млн тонн вантажів, що перевозяться річкою, заощадить 1 мільярд гривень на ремонт доріг протягом 4 років. Закон регулює не лише діяльність внутрішнього водного транспорту, його функціонування та розвиток, а й інфраструктуру, вантажні та пасажирські перевезення, внутрішнє судноплавство та безпеку майна, яке затонуло на внутрішніх водних шляхах. Загалом, ухвалений закон, за підрахунками фахівців, дасть Україні щорічний позитивний ефект від 13-16 млрд грн.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: