НОВИНИ

В Україні розвиватимуть технології вертикальних ферм

14.02.2020 08:02
cwrtikalnye-fermy

Розробники інновацій спільно з науковцями дослідять сферу indoor-фармінгу, яка до цього часу в Україні не вивчалась на науковому рівні. Йдеться про досвід вертикальних ферм: вдосконалення вітчизняних технологій та навчання фахівців у цій сфері. Про це пише agroreview.com.

Дослідити сферу indoor-фармінгу планує конструкторське бюро IDA на чолі з Алексом Приходьком спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування України.

Indoor-фармінг (дослівно — внутрішнє господарство) — це узагальнена назва високоавтоматизованого комплексу вертикальних ферм. Такі теплиці забезпечують оптимізований підхід до використання території, багатоярусне розміщення насаджень, автономність, можливість вирощувати продукти без ґрунту.

Світ робить ставки на вертикальні ферми, оскільки вони можуть вирішити проблему нестачі територій для ведення сільського господарства. За допомогою іndoor-фармінгу можна отримувати високі врожаї, бо процеси контролю є повністю керованими: регулюється час подливу рослин, температура в теплиці, інтенсивність освітлення.

В Україні на даний час поки що indoor-фармінг не розвинений, але вже з’являються інноваційні стартапи, які не лише замаються вирощуванням рослин, а й виробляють комплектуючі для вертикальних теплиць.

Одним з таких є Smart Oasis Farm, яку створила команда українських розробників. Тепер Алекс Приходько сподівається у співпраці з науковцями вдосконалити власну розробку. Для наукових досліджень Національний університет біоресурсів отримає контейнер для вирощування салатів. Розробники Smart Oasis Farm планують презентувати свій стартап на Gufood-2020 (Дубай, ОАЕ) та готуються до Всесвітньої виставки EXPO-2020 (Дубай, ОАЕ), де представлятимуть Україну.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: