НОВИНИ

В Україні розробили мобільну станцію моніторингу повітря повністю з вітчизняних комплектуючих

31.07.2020 19:02
kak-zashchitit-vozduh-ot-zagryazneniya-i-spasti-zhizn-10

Команда франківських розробників EcoCity за підтримки проєкту Чисте повітря для України та чеської неурядової організації ARNIKA презентували унікальну мобільну станцію моніторингу атмосферного повітря Sapphire-32. Про це повідомляє galka.if, пише agronews.ua.

Як зазначив 15-річний розробник спеціального програмного забезпечення для станції Дмитро Обухов, станція дозволяє цілодобово проводити незалежну оцінку якості атмосферного повітря в будь-якому місці за понад 15 параметрами, передає “Галка“.

“Якість повітря тепер можна перевіряти за наступними параметрами: дрібнодисперсний пил фракції РМ10, РМ2,5, чадний газ СО та вуглекислий газ СО2, діоксид нітрогену NO2, сірчастий ангідрид SO2, формальдегід H2CO, аміак NH3, приземний озон O3, сумарні концентрації органічних сполук TVOC”, – пояснює Обухов.

До слова, попередні версії станцій створювалися на основі європейських розробок. Українці їх удосконалювали. А Sapphire-32 – як апаратно, так і програмно – створена з нуля.

“Як фахівець, як науковець, як людина, яка понад 10 років займається моніторингом, можу сказати, що ми стаємо свідками творення історії з моніторингу повітря. З цією станцією дослідники тепер не прив’язані до Wi-Fi, не прив’язані до електромережі. Тепер науковці будь-коли можуть провести аналіз повітря – в польових умовах. Мобільність та автономність станції Sapphire-32 надають унікальну можливість оцінити якість та безпечність повітря в умовах надзвичайних та аварійних ситуацій, пожеж, несприятливих метеоумов та різкого погіршення якості повітря”, – зазначає науково-технічний радник проєкту «Чисте повітря для України» Максим Сорока.

У серпні п’ять перших прототипів мобільних станцій моніторингу повітря Sapphire-32 від EcoCity будуть передані для тестування та експлуатації екоактивістам та партнерам проєкту «Чисте повітря для України» у Запоріжжя, Кривий Ріг, Дніпро, Харків та Краматорськ.

До слова, пристрій може придбати будь-хто. В базовій комплектації станція коштуватиме близько 20 тисяч гривень.

Наразі Sapphire-32 не є сертифікованим продуктом в Україні.

Нагадаємо, на Запоріжжі у селі створили найбільший приватний музей техніки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: