НОВИНИ

В Україні розпочали відновлювати русла малих річок

24.11.2020 11:02
2020_11_20_oster_24

Річка Остер, що протікає сімома районами Чернігівської області, залишається однією з найбільш уразливих річок басейну Десни, що страждають від кліматичних змін. Усі 195 кілометрів русла течуть рівнинною місцевістю. Притоки Остра маловодні та протікають у заболочених рівнинах без чіткого русла. Про це повідомляє cheline, пише agronews.ua.

Тому задля досягнення проєктних відміток, створення ухилу та збільшення течії, наразі проводяться роботи з капітального та поточних ремонтів гідротехнічних споруд на річці Остер і її розчищення.

Наразі проведено капітальний ремонт шлюзу-регулятора РШ №17А, розчищено ділянку каналу протяжністю 1 км біля села Печі в Борзнянському районі та протяжністю 0,8 км біля села Березанка в Ніжинському районі, в процесі чого ліквідовано дві перегороджувальні тимчасові земляні перемички.

«Ці заходи допоможуть поліпшити водообмін із ґрунтовими водами, збільшать пропускну спроможність каналу під час проходження весняної повені, а також ємність каналу для зарегулювання поверхневого стоку та підтримання нормального підпірного рівня. Це запобігатиме виникненню пожеж на осушених торфових землях і сприятиме наповненню водою річки Остер», – зазначив заступник голови ОДА Олександр Савченко.

Проєкт реалізовується коштом бюджету Державного агентства водних ресурсів України, що виділені на проведення капітального та поточних ремонтів основних фондів Деснянського БУВР та усунення «проблемних» ділянок на річці Остер.

Вартість робіт із капітального ремонту становить 337,6 тис. грн, які профінансовані в повному обсязі. Поточний ремонт запланований на суму 893 тис.грн., із яких уже профінансовано 341,5 тис.грн. Роботи тривають і мають завершитися до кінця поточного року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: