НОВИНИ

В Україні різко впали ціни на капусту

12.11.2020 15:08
1-22

Українські виробники білокачанної капусти змушені переглядати відпускні ціни убік зниження. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

Так, з початку поточного тижня капуста на українському ринку подешевшала в середньому на 30%, і сьогодні укладати угоди з продажу фермери готові по 1,20-2,50 грн / кг ($ 0,04-0,09 / кг), в залежності від якості і регіону виробництва продукції. 

У той же час на ринку присутні дуже великі обсяги капусти незадовільної якості, відвантаження якої здійснюються від 0,80 грн / кг ($ 0,03 / кг).

Як констатують аналітики проекту, основним фактором таких цінових змін є вкрай низька торгово-закупівельна діяльність. За словами виробників, основним каналом збуту на зараз виступають роздрібні мережі. 

Однак, ця категорія покупців найчастіше веде закупівлі невеликими партіями лише для поточних продажів, тоді як оптові компанії найчастіше відмовляються від закупівель для закладки в сховища.

Тим часом, пропозиція білокачанної капусти на ринку залишається більш ніж достатнім, так як фермери вважають за краще активно розпродавати продукцію, непридатну для тривалого зберігання. 

Важливо відзначити, що на сьогоднішній день ціни на капусту в Україні в середньому на 33% нижче, ніж в аналогічний період минулого року. У перших числах листопада 2019 року операції з продажу укладалися в межах 2-3,50 грн / кг ($ 0,07-0,12 / кг). Крім того, виробники не виключають і подальшого здешевлення продукції, якщо попит в даному сегменті не активізується.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: