НОВИНИ

В Україні різко дорожчали тепличні огірки

12.10.2019 20:00
44_main

​На поточному тижні в Україні знову почали дорожчати тепличні огірки. Основною причиною подорожчання стало сезонне скорочення пропозиції огірка в українських господарствах. Про це повідомляють аналітики проекту EastFruit.

За їхніми даними, також підтримку цінам надає відсутність конкуренції з боку імпорту та вельми високий попит місцевих оптових компаній і роздрібних мереж.

«У ситуації, що склалася виробники отримали можливість підвищити відпускні ціни на тепличні огірки. Сьогодні вони відвантажують цю продукцію по 13-18 грн/кг ($0,53-0,73 за кг), що в середньому на 46% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня», — повідомили фахівці.

Через перепади середньодобових температур вибірки в теплицях значно знизилися. В результаті пропозиція на ринку дещо скоротилося, що на тлі стабільного попиту призвело до подорожчання даної продукції. Крім того, в цьому сезоні багато комбінатів відмовилися вирощувати огірки другого сівозміни, або скоротили площі під ними на користь томатів.

При цьому варто відзначити, що більшість імпортерів на сьогоднішній день вже готуються почати масові закупівлі огірків в Туреччині, посилаючись на істотне скорочення пропозиції з українських господарств.

«Як правило, Україна починає закуповувати огірки на зовнішньому ринку в другій половині жовтня, коли пропозиція продукції місцевого виробництва різко скорочується. При цьому найбільші обсяги продукції країна традиційно імпортує в період з січня по лютий», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що на даний момент тепличний огірок в Україні вже коштує в середньому на 14% дорожче, ніж на початку жовтня 2018 року.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: