НОВИНИ

В Україні прискорилися темпи скорочення поголів’я корів

25.10.2019 12:43
yaya-14201

За 9 місяців загальна кількість корів усіх форм власності скоротилася на 4,8% ― до 1,89 млн голів, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це, опираючись на дані Держстатистики України, повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць. передає прес-служба АВМ.

«У господарствах населення скорочення зафіксоване на рівні 4,5% ― до 1,45 млн. голів. При цьому в річному вимірі втрати склали 67,9 тис. гол. Проте найбільшими темпами скорочується промислове поголів’я, яке забезпечує надходження левової частки валу промислового молока для переробних підприємств, ― підкреслює він. ― Так, за 9 місяців 2019 року скорочення корів на підприємствах склало 5,9% ― до 444,2 тис. голів. Тобто за звітний період в Україні вирізали вже 28,1 тис. промислових корів».

Поголів’я зменшувалося у більшості регіонів. Найбільше воно скоротилося у чотирьох областях: Чернівецькій ― на 19,4%, Луганській ― на 16,9%, Запорізькій ― на 13,9% та Рівненській ― на 13%. Масштабне скорочення показали і «молочні» регіони країни. Найчисленніші кількісні втрати за рік відбулися на Полтавщині, там вирізали 5 тисяч голів, на Чернігівщині скорочення склало 3,5 тис. голів, на Сумщині ― 3,2 тис. голів та на Вінниччині ― 2,4 тис. голів.

За рік чисельність корів збільшилася лише на підприємствах Закарпаття ― на 14,3% ― до 0,8 тис. голів та Тернопільщини ― на 2,5% ― до 12,3 тис. голів.

«Загалом, активне зменшення поголів’я дійної худоби серед підприємств у поточному році почалося з березня місяця, коли розпочалися розмови про впровадження ринку землі без гарантій та пільг для виробників молока. Відтоді воно скоротилося на 21,3 тис. голів з середньомісячними темпами скорочення в 2−2,5 тис. голів. Проте, починаючи з серпня, коли урядом було представлено концепцію впровадження ринку землі, тренд суттєво посилився і на даний час середньомісячне скорочення становить 4,8 тис. голів. Додатковий психологічний тиск на фермерів спричинила невпевненість у збереженні програм держпідтримки тваринництва на 2020 рік», ― підкреслив Володимир Андрієць.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: