НОВИНИ

В Україні прибутковість виробництва зерна за рік впала майже втричі

11.07.2020 12:01
61d437b8357dbf7ad1a1dd2423fa4b69

Прибутковість виробництва зерна за рік впала майже втричі. За даними Держстату, в 2019 році прибутковість виробництва зернових культур знизилась і склала 11,8%, тоді як за попередні роки в середньому вона становила близько 30%. Це найнижчий показник починаючи з 2014 року, повідомляє прес-служба УКАБ, пише agronews.ua.

Зниження прибутковості також спостерігається і по виробництву олійних культур, зокрема рентабельність соняшнику, який зазвичай є однією з найбільш прибуткових культур, в минулому році склала лише 23,5%, в той час як середній показник попередніх років становив 50%.

Згідно даних, також збитковим вже другий рік поспіль є виробництво цукрових буряків, що підтверджується зменшенням посівних площ та закриттям ряду цукрових заводів.

Незважаючи на постійне підвищення урожайності культур та рекордні врожаї, рентабельність виробництва в рослинництві за останні 5 років суттєво знизилась.

«Основною причиною зменшення прибутковості є ріст вартості ресурсів агровиробництва на фоні зниження цін зернових та олійних. Так, лише за останніх три роки орендна плата за землю зросла на 55%,  а заробітна плата працівників  збільшилась у 2 рази. Крім того, збільшилися податкові відрахування через скасування спецрежиму оподаткування ПДВ в 2017 році, що коштувало аграріям понад 30 млрд грн», – зазначає Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Виходячи з поточної ситуації на ринках та цьогорічних складних погодних умов, в 2020 році очікується подальше зниження рентабельності агровиробництва і багато підприємств скоріш за все опиняться за межею збитковості.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: