НОВИНИ

Ціни на молоко в Україні продовжують зростати

12.12.2020 09:16
Glass containers filled with cow milk in a meadow

За два тижні закупівельні ціни на молоко в середньому зросли на 0,3-0,4 грн для різних категорій, що є найзначнішим стрибком цього року. Про це повідомляє ІнфАгро, пише  agronews.ua.

 Так, середній рівень закупівельних цін на молоко в другій половині місяця стрімко збільшувався. Шляхом зростання верхньої межі діапазон продовжує розширюватися і тепер становить 10,50-12 грн/кг. Молоко господарств населення також швидко дорожчало в листопаді, товар оцінюється в середньому 7 грн/кг без ПДВ.

 Навіть попри зростання цін підвищилося собівартість виробництва молока, адже внутрішні ціни зернових і олійних збільшувалися більш динамічно. Зміна собівартості і низькі запаси кормів швидше за все призведуть до погіршення ситуації в першому півріччі 2021 р.. При цьому є ймовірність, що сільгоспвиробники зможуть підтримати тваринництво за допомогою коштів, вторгованих від продажу продуктів рослинництва.

 «В цілому за десять місяців виробництво молока в сільгосппідприємствах стабільне, + 0,3%. У категорії молока, виробленого в господарствах населення, виробництво стабільно знижується, на 5,8% до минулого року, через що загальний показник по Україні становить -4,1%», – підсумовує видання.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: