НОВИНИ

В Україні продовжують виявляти фальсифіковану харчову продукцію

04.12.2019 17:23
bfe0808-15138-w-647

Держпродспоживслужба продовжує роботу з висвітлення фактів фальсифікації харчових продуктів за результатами проведених розслідувань.

Відповідно до Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» інформація про харчовий продукт має бути точною, достовірною та зрозумілою для споживача. За це відповідає оператор ринку. Якщо ти, наприклад, реалізатор, і бачиш, що вимога Закону в цьому контексті не дотримується – права реалізовувати такий товар ти не маєш, як і змінювати інформацію про нього на власний розсуд.

Інформація про харчовий продукт не повинна вводити в оману. Особливо, якщо це стосується властивостей і характеристик харчових продуктів та наслідків їхнього споживання.

Разом з цим, практика постачання масла солодковершкового кінцевому споживачу через двох і більше посередників призводить до зміни властивостей традиційного молочного продукту та як насідок введення споживача в оману.

Так, за повідомленням Адміністрації Державної прикордонної служби України встановлені непоодинокі факти невідповідності масла солодковершкового «Селянське» 72,5% жиру, виробництва одного з підприємств Миколаївської області (смт Веселинове), яке постачалось для потреб служби, незареєстрованим оператором ринку, відповідно до статей 23-25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».

Наразі масло солодковершкове вилучено з обігу. Проводиться робота з відкликання постачальником понад 2 тонн продукту.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів звертає увагу операторів ринку на необхідності попереднього узгодження умов постачання традиційних молочних продуктів з урахуванням обов’язку операторів ринку вводити в обіг якісні та безпечні харчові продукти, а також вилучати з обігу та/або відкликати небезпечні, непридатні до споживання та неправильно марковані харчові продукти.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: