ВАЖЛИВО

В Україні потепління призводить до виснаження озимих культур

03.02.2021 07:01
unnamed

Наразі посіви озимих культур в Україні, як і раніше, знаходяться в стані зимового спокою, але з продовженням потепління у рослин озимих зернових культур можуть початися незначні ознаки життєдіяльності, що проявляється в зміні кольору і росту листових пластинок. Про це інформує НААН, пише agronews.ua.

Зазначається, що візуальний аналіз життєздатності рослин в польових умовах і відрощування їх за допомогою експрес-методів свідчать про те, що тільки в окремих сортів озимої пшениці відзначається незначне пошкодження листових пластинок, які зможуть швидко відновитися з наростанням температурного режиму.

«За результатами відрощування монолітів вченими Інституту рослинництва ім. В. Я. Юр’єва станом на 26-27 січня життєздатність посівів озимих зернових культур висока і становить: для пшениці м’якої озимої 94-97%; тритикале — 94-98%; жита — 96-99% життєздатних рослин», — відзначили в НААН.

В цілому, стан посівів озимих зернових в Україні до кінця третьої декади січня на більшості площ оцінювалося вченим як добрий та задовільний.

«Разом з тим, метеорологічні умови, які спостерігаються протягом останніх днів, створюють нові виклики в перезимівлі озимих культур. На глибині залягання вузла кущіння температура становить близько 0 °C, ґрунт під сніговим покривом талий. При таких умовах рослини витрачають цукри на дихання, що веде до їх виснаження. Своєю чергою ослаблені рослини піддаються негативному впливу грибкових патогенів», — додали фахівці.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: