НОВИНИ

В Україні подорожчає молочна продукція

18.02.2023 07:29
55-07

До повномасштабного вторгнення країни-терористки РФ в Україну молочна галузь була дуже розвинена в Чернігівській, Сумській та Харківській областях. Проте через бойові дії частина підприємств була знищена, тому ціни на продукцію піднялися. Але подорожчання продовжиться – вартість виросте на 3-4%. Про це розповів член аграрного комітету Верховної Ради Дмитро Соломчук в ефірі телеканалу “Рада”, пише agronews.ua.

Він зазначив, що наразі фермери змушені з самого початку розвивати нові поголів’я, а на це піде багато часу.

“Основною причиною здорожчання молочних продуктів в Україні є те, що ця галузь була дуже розвинена в Сумській, Чернігівській та Харківській областях. З початку війни росіяни розстріляли більшу частину ферм і тому зменшився обсяг виробництва. Наразі стада нарощуються в безпечних місцях, але на це потрібен час. Також, на підвищення цін дуже впливає відсутність електрики та використання генераторів, яке є затратним. Тому може бути здорожчення на 3-4%”, – сказав Соломчук.

Він підкреслив, що велику роль відіграє те, в якого виробника купуєте товар: локального чи національного. “Національному виробнику потрібно об’їздити 5-6 областей середньому долаючи сотні кілометрів, щоб поставити продукт. Тому і ціна буде вища. Я вважаю, що зараз потрібно максимально розвивати локальних виробників”, – підсумував депутат.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: