НОВИНИ

В Україні подорожчали мандарини і апельсини

20.12.2020 18:33
944eab3ecd60589d12d2153885c8ade1

За тиждень мандарини подорожчали в середньому на 10%. Передноворічний ажіотаж стимулює подорожчання мандаринів і апельсинів в Україні. про це повідомляють аналітики проекту EastFruit, пише agronews.ua.

Як відзначають оператори ринку, збільшення зацікавленості в придбанні даних цитрусових з боку оптових компаній і роздрібних мереж в Україні традиційно спостерігається напередодні новорічних свят. За рахунок цього українським імпортерам вже вдалося підвищити ціну на мандарини і апельсини, незважаючи на сезонне збільшення поставок даних фруктів.

Так, за тиждень мандарини подорожчали в середньому на 10%. І на сьогоднішній день відпускні ціни на дані цитрусові варіюються в межах 26-48 грн / кг ($ 0,93-1,73 / кг). Апельсини на даний момент надходять у продаж по 33-55 грн / кг ($ 1,19-1,98 / кг), що в середньому на 22% дорожче, ніж наприкінці минулого робочого тижня.

Нагадаємо, що пік поставок, як власне і продажів даних цитрусових в Україні традиційно припадає на грудень. Основними постачальниками новорічних фруктів на український ринок виступають Грузія і Туреччина, також завозиться дана продукція і з Єгипту.

Варто відзначити, що в аналогічний торішній період вартість мандаринів озвучувалася в середньому на 16% дешевше, ніж сьогодні. Апельсини за рік подорожчали в середньому на 30%. Таку цінову різницю, ключові гравці ринку, пояснюють річною зміною курсу долара по відношенню гривні.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: