НОВИНИ

В Україні подорожчала молочна продукція в торгівельних мережах

12.04.2020 07:00
53e2266bf3b60a377ba6792c6af552ed

Згідно власного моніторингу цін на молочну продукцію у найбільших торгівельних мережах, Асоціація виробників молока констатує факт подорожчання молочної продукції на полицях магазинів. Про це повідомляє прес-служба асоціації, пише agronews.ua

Так, середня ціна на молоко питне 2,5% жирності у березні склала 28,45 грн/кг, що на 4,7% вище, ніж у березні минулого року, а за перший квартал нового року вона зросла на 1%, порівняно з цінами на кінець минулого року.

Ціна на масло вершкове у березні склала 225,39 грн/кг. Вона виявилася на 8,7% вищою, ніж у минулому році. У новому ж році ціни продовжили зростати і на даний час вони на 1,5% вищі, ніж у грудні 2019 року.

Дорожчають і вітчизняні тверді сири. Так, сир «Російський» в кінці березня коштував 223,62 грн/кг, що на 8,6% вище за минулорічні ціни, та на 3%, ніж на кінець року. Сир кисломолочний коштує 137,8 грн/кг, а це майже на 7% дорожче за минулорічний період та на 1,4% від початку року.

Сметана (15%) також додала в ціні на 7% і на кінець березня коштувала 72,02 грн/кг, хоча зростання впродовж першого кварталу було мінімальним ― 0,4%.

Найменше зростала ціна на йогурти (питні) ― 0,9% впродовж року та навіть зменшилась на 1,5% упродовж першого кварталу 2020 року. Середня ціна на питні йогурти на кінець березня склала 61,64 грн/кг.

У зв’язку із припиненням роботи дрібних торгівельних мереж та продовольчих ринків в рамках введення загальнодержавної надзвичайної ситуації для подолання пандемії COVID-19, ціни на продовольство у другій половині березня почали ажіотажно зростати, що викликало підозри в Антимонопольного Комітету. Торгові мережі обґрунтували це посиленням попиту на окремі молочні продукти та додатковими витратами мереж через заходи біобезпеки. Тим не менше, після проведення АМКУ перевірок, а також вжитих заходів ціни в останній тиждень березня почали знижуватися.

На онлайн нараді 31 березня у МЕРТСГ повідомили, що вже розроблено Меморандум про посилення співпраці між Кабміном, торговими мережами й агроасоціаціями для забезпечення безперебійного постачання споживачам продуктів харчування за обґрунтованими цінами з умовою обов’язкового вчасного розрахунку за товар з боку мереж. Головна вимога виробників – не більше 14 днів відстрочки платежу (зазвичай сягає 30-90 і більше днів). До підконтрольних позицій у Меморандум включено соціально значущі продовольчі товари, серед яких і молочні продукти.

Крім того, МЕРТСГ та Кабмін демонструють позитивні наміри та готовність підтримати ініціативу від Асоціації виробників молока щодо зниження ставки ПДВ на молочні продукти, що активно обговорювалося на XIII Міжнародному молочному конгресі (3-4 березня 2020 р.). Очільник профільного міністерства Ігор Петрашко на нараді з аргроасоціаціями 02 квітня пообіцяв підтримати просування таких законодавчих ініціатив.Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: