НОВИНИ

Стало відомо,чому в Україні дешевшають огірки

16.02.2020 20:31
t_1_manevichan-vchili-saditi-ogirki-3

Тиск на ціни надавала присутність на ринку більш дешевих імпортних огірків. Ціни на огірок на українському ринку продовжують знижуватися, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Оператори ринку пов’язують цю ситуацію з збільшенням пропозиції огірка нового обороту з місцевих господарств. За інформацією проекту, на сьогоднішній день практично всі тепличні комбінати України приступили до реалізації даної продукції.

Незважаючи на те, що постачання імпортного огірка з Туреччини продовжували скорочуватися, ціни на нього все одно продовжували знижуватися. Представники гуртових компаній пояснювали це різким погіршенням якості пропонованої продукції, в зв’язку з чим оптові покупці віддавали перевагу місцевому огірку. З цієї причини продавці змушені були знижувати відпускні ціни, і до кінця тижня пропонували турецький огірок за ціною 42-44 грн/кг ($1,72-1,80/кг), що в середньому на 10% нижче, ніж тижнем раніше.

Тим часом, пропозиція огірків з місцевих теплиць продовжувала збільшуватися, що спровокувало подальше зниження цін на дану продукцію. Крім того, тиск на ціни надавала присутність на ринку більш дешевих імпортних огірків. Таким чином, ближче до кінця тижня українські тепличні комбінати пропонували свою продукцію за ціною 60-70 грн/кг ($2,45-2,86/кг), що в середньому на 10% дешевше, ніж в кінці минулого робочого тижня.

Варто відзначити, що рівень цін на тепличний огірок в Україні вже опустився до рівня минулого року в аналогічний період. Враховуючи цей факт, а також те, що в цьому сезоні багато українських господарства з економічних міркувань зробили ставку саме на огірок, не виключено, що вже найближчим часом ціни на дану продукцію почнуть знижуватися досить швидко в умовах посиленої конкуренції на внутрішньому ринку.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: