НОВИНИ

В Україні почали вирощують фундук в пробірках

23.11.2019 15:04
горіхи-клони-розсада-750x430

На Одещині, в місті Ізмаїл, фермери вирощують фундук в кокосовому волокні новим сучасним методом ін-вітро – рослини розмножують в пробірці. Таким чином, вони залишаються стійкими до вірусів і повинні швидше плодоносити. Пише SEEDS.org.ua.

На відміну від всім відомих традиційних способів насіннєвого і вегетативного, ін-вітро – це мікророзмноження в лабораторних умовах. Подібні методи вирощування рослин зарекомендували себе за кордоном, в Україні ж використовують його нещодавно.

Така технологія клонування рослин є ефективним способом отримання великої кількості саджанців за короткий час навіть для рослин, які важко розмножуються традиційним способом. При цьому проводиться оздоровлення садивного матеріалу від інфекцій.

Крім того, зелені клони розвиваються швидше і гармонійніше рослин, отриманих шляхом одирки від материнського куща і раніше вступають в період плодоношення. А те, що такі рослини не містять в собі спочатку вірусів, передбачає, що вирощувати їх можна буде, не застосовуючи хімікатів.

Як розповів керівник господарства Олександр Пономаренко, на підприємстві тривалий час вивчали досвід зарубіжних і українських колег, перш ніж зважитися на експеримент.

Фермер придбав фундук двох сортів — Тонда де-Романо – промисловий і Еніс – столовий. Зробили їх в одеській лабораторії, вперше продемонструвавши позитивний досвід мікророзмноження рослин в Україні.

Ізмаїльські садівники висадили клони фундука в кокосове волокно, просочене спеціальним поживним речовиною, і накрили плівкою. Потім їх пересадять у невеликі контейнери, в яких саджанці простоять до весни. А навесні рослини пересадять у відкритий грунт.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: