НОВИНИ

В Україні почали тестувати онлайн-систему видачі ветеринарних документів

16.11.2019 09:16
1535457838-8829

Також служба планує видавати через цю систему міжнародні ветдокументы на різних мовах. Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів почала тестувати електронну систему з видачі ветеринарних документів та надання адміністративних послуг – Єдиний державний реєстр ветеринарних документів. Про це на прес-конференції повідомила тимчасово виконуюча обов’язки голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

“Введення такої системи полегшить життя нашої сфери ветеринарної сертифікації та покращить її відстеження.

Також видача документів через систему скоротить час цієї процедури для бізнесу”, – сказала вона, допустивши в майбутньому повний перехід на електронну форму видачі ветеринарних документів.

Шевченка додала, що онлайн-система допоможе уникнути фальсифікації ветеринарних документів. Перевірити документ за QR-кодом, у тому числі через смартфон, зможуть як виробники, так і споживачі.

Крім того, кожен ветеринар для входу в систему буде підтверджувати свою особистість за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП) – таким чином можна відстежити, хто видав документ. За її словами, Держпродспоживслужба планує через цю систему також видавати міжнародні ветдокументи на різних мовах.

“Ми готові в це вкладати, тому що це, у свою чергу, імідж держави – контролюючий орган буде підтверджувати якість і безпеку експортованої продукції. Це підвищить довіру торгових партнерів і дасть іноземним інспекторам можливість перевіряти сертифікати на кордоні”, – додала Шевченко. “Єдиний реєстр дає можливість контролювати державні відомства, прозоро працювати разом з держінспекторами й зменшити до мінімуму відмови у видачі документів”, – підсумував директор Державного підприємства “Агентство з ідентифікації та реєстрації тварин” Ігор Клименок.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: