Українські виробники надолужують відставання з посівом озимини. Станом на 26 жовтня 2020 року аграріями було засіяно 5,5 млн га пшениці, 0,8 млн га ячменю і 0,85 млн га ріпаку в порівнянні з 6,4 млн га, 1,0 млн га і 1,0 млн га відповідно в минулого року. Про це повідомляють аналітики Агритель, пише agronews.ua.
Таким чином, скорочення площ в порівнянні з минулим роком неминуче. Зниження буде найбільш помітним по пшениці, де площі будуть на найнижчому рівні за останні 5 років.
Прогноз погоди на 2 тижні контрастує з очікуваннями, з одного боку, дуже невелика кількість опадів, але з іншого боку, температура буде на 5 ° C вище середньої сезонної.
Згідно досліджень науковців Кіровоградської державної сільськогосподарської дослідної станції НААН, оптимальні умови перезимівлі і високу продуктивність забезпечують посіви, де рослини вегетували до початку зимівлі 50–55 діб і утворили не менше 2–3 стебел.
Наразі, через запізнілі терміни посіву озимини, ймовірність того, що озимина на значних площах в Україні піде в зиму у фазі кущіння, невисока.
У той же час, за прогнозом Укргідрометцентру, на наступні 2 тижні передбачається помірно тепла погода, що може посприяти активній вегетації рослин.