НОВИНИ

В Україні площі озимих зернових під урожай-2021 скоротилися на 400 тис га

18.01.2021 15:07
unnamed

В Україні площі озимих зернових під урожай-2021 порівняно з попереднім роком скоротилися майже на 400 тис. га, під озимий ріпак теж відведено менше на 415 тис. га. Про це повідомляє Голос України, пише agronews.ua.

Передусім це стало наслідком складних погодних умов під час осінньої посівної. З іншого боку, це значно вплине на структуру сівозміни в сезоні 2020/21.

За прогнозами експертів, із загального масиву незалучених земель приблизно 470 тис. га навесні підуть під соняшник. Адже більшість не засіяних озимими сільгоспугідь розташовані на півдні країни: в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях. Тут соняшник має найбільшу частку у структурі посівів. Бо, крім того, що це одна з найбільш маржинальних культур, він ще й найкраще пристосований до посушливих умов півдня.

Зазначається, що нинішнього року площі під соняшником можуть сягнути 6,86 млн га, а це шанс для України зібрати його рекордний врожай на рівні 17,8 млн тонн.

Ще майже 270 тис. га з незайнятих восени аграрії віддадуть під кукурудзу, до 100 тис. га додатково засіють ячменем та 70 тис. га – соєю, прогнозують експерти.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: