НОВИНИ

В Україні площі, на яких загинули озимі, становлять 600 тис га

21.06.2020 13:27
image.php__682

Площі, на яких загинули озимі колосові, становлять по Україні не менше 600 тис. га. Про це повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, пише propozitsiya.com.

«Це вдвічі більше, ніж раніше озвучувало міністерство економіки», — додав він. «На решті площ урожайність буде нижчою, ніж торік, особливо в Одеській області», — продовжив Л. Козаченко.

Через це валовий збір зернових, за оцінкою Української аграрної конфедерації, становитиме 68 млн т. Зокрема, пшениці, як прогнозує генеральний директор УАК Павло Коваль, буде зібрано 23 млн т.

При цьому керівники Української аграрної конфедерації відзначили великі розбіжності в прогнозах між різними джерелами.

«Від різних фахівців лунали прогнози від 68 до 78 млн т. Така розбіжність у 10 млн т — це все одно, що пальцем у небо», — говорить Л. Козаченко.

Він додає, що ще ніколи не було таких проблем з отриманням статистичної звітності, як цього року.

Леонід Козаченко пояснив, що зараз не залишилось майже нікого з тих, хто давав подібну звітність раніше: немає районних управлінь, немає галузевого міністерства, а в більшості областей нема й департаментів АПК в облдержадміністраціях.

Тому, за його словами, доводиться робити лише оціночні прогнози, відштовхуючись від загальної посівної площі і науково рекомендованої сівозміни.

Л. Козаченко додав, що завищені, на його думку, прогнози, вже призвели до катастрофічного падіння цін на ячмінь — інколи до рівня собівартості при поставці з господарства.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: