НОВИНИ

В Україні планують зменшити відмови в реєстарції земділянок в 8 разів

28.02.2020 18:32
20191101144217

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що декілька місяців тому поставив завдання зменшити кількість відмов у реєстрації земельних ділянок по Україні до 4% — із тих 30%, що були на кінець 2019 року. А також анонсував масові звільнення у Держгеокадастрі. Про це він написав у Телеграм.

“Схематозів не залишимо ніде. Уряд знищує корупцію в реєстрації земельних ділянок. Сьогодні з візитом у Держгеокадастрі. Реєстратори з Києва працюватимуть місяць у Київській області і навпаки. Аналогічно в Одесі. Адже маємо досі надто високий рівень відмов у реєстрації земельних ділянок у Києві — 59%, а в Одесі — 20%. Не зміниться ситуація — миттєві кадрові рішення. Усі підуть на вихід”, – наголошує Гончарук.

“У січні-лютому рівень відмов у середньому по Україні знизився до 10% завдяки відкритому доступу до координат поворотних точок земельних ділянок і запуску безкоштовної онлайн-перевірки XML-файлів для реєстрації ділянки. Щоб наблизитися до мети в 4%, ми усунемо людський фактор. Запроваджуємо екстериторіальний принцип розгляду заявок, тобто без контакту людини з чиновником — усі заявки за принципом випадковості будуть потрапляти до будь-якого кадастрового реєстратора в країні”, – пише Гончарук.

Це запрацює вже у квітні цього року. За його словами, Кабінет міністрів ліквідує всі тіньові схеми, зокрема нечесні тендери чи податкові схеми.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: