НОВИНИ

В Україні відкриють додатковий пропускний пункт з Польщею

10.03.2020 20:02
1-33

Тимчасовий пропускний пункт «Адамчуки-Збереже» влітку може працювати в тестовому режимі 2 місяці. Таку можливість розглядають Волинська обласна державна адміністрація спільно з представниками Люблінського воєводства як перспективу для створення постійно діючого пункту пропуску. Пише пресслужба Волинської ОДА.

Про доцільність україно-польського експерименту говорили на виїзній нараді голови Волинської облдержадміністрації Юрія Погуляйка у Шацьку, яка відбулась 4 березня 2020 року.

Директор департаменту економіки та європейської інтеграції Волинської облдержадміністрації Ігор Чуліпа розповів, що українська та польська сторони плідно співпрацюють і зараз спільно шукають можливості, аби залучити кошти для оренди та встановлення понтонного мосту через річку Західний Буг для тимчасового пункту перетину державного кордону терміном на 2 місяці – з 28 червня по 28 серпня 2020 року.

Ідея виникла не випадково, адже це можливість зробити зріз та мати показові дані щодо динаміки перетинів кордону, які будуть з обох країн, та донести Уряду доцільність відкриття постійного пункту пропуску, про який йде мова довгих 10 років.

Також у цьому році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам заплановано провести ремонт дороги, яка є під’їздом до транспортного коридору митного посту «Адамчуки», облаштувати тротуари, вуличне освітлення в населених пунктах, через які проходить ця ділянка автошляху.

«У 2019 році тимчасовий пункт «Адамчуки-Збереже» упродовж трьох днів перетинався в обидва боки понад 32 тисячі разів, тож сподіваємося, що цього року статистика буде не гірша. Інфраструктура навколо Світязя розвивається та осучаснюється, тому сподіваємося, що польські туристи їхатимуть охочіше. Ми докладаємо усіх зусиль, щоб створити належні умови для потенційних туристів», – наголошує голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: