НОВИНИ

В Україні планують боротися із розорюванням прибережних смуг водойм

15.10.2020 10:02
richka-1024x768

В Україні відбулися перші консультації профільних міністерств з охорони, розвитку та використання водних ресурсів України та громадськістю щодо визначення головних водно-екологічних проблем країни. На консультаціях уперше підняті питання захисту річок та морів України від інвазійних видів, замулення, розорювання прибережної смуги тощо. Про це повідомляє пресслужба Державного агентства водних ресурсів, пише agronews.ua.

Консультації відбувалися під егідою Міндовкілля, Держводагентства та за безпосередньої участі експертів проєкту Європейського Союзу «Водна ініціатива плюс для Східного партнерства» і є необхідною складовою процесу підготовки планів управління річковими басейнами відповідно до вимог Водної Рамкової Директиви ЄС.

Переважна більшість учасників підтвердила визначені експертами головні водно-екологічні проблеми, а саме:

🔹забруднення органічними речовинами як результат недостатньої очистки стічних вод або її відсутності;

🔹забруднення біогенними елементами як результат недостатньої очистки стічних вод або її відсутності, а також їх змив з сільгоспугідь;

🔹забруднення небезпечними речовинами, що потрапляють зі стічними водами промислових та комунальних підприємств, пестицидами та іншими засобами хімічного захисту рослин, а також у результаті змиву з забруднених полігонів та при аварійному забрудненні;

🔹гідроморфологічні зміни, що пов’язані з протипаводковим захистом, гідроенергетикою, регулюванням стоку, спрямленням русел річок.

Також була зазначена важливість додаткових проблем, за якими слід проводити дослідження: забруднення побутовими відходами (зокрема пластиком) та зміни клімату (з паводками та посухами включно.

Запропоновані додаткові проблеми, які потребують вивчення, включають в себе: інвазійні (чужорідні) види, які витісняють аборигенних водних мешканців та скорочення рибних запасів.

Багато учасників зазначили таку проблему, як розорювання прибережних захисних смуг. Проблемою є саме наслідки розорювання прибережних захисних смуг, такі як потрапляння поживних речовин до водойм, що призводить до їх цвітіння, а також змив пестицидів та інших небезпечних речовин з сільськогосподарських угідь.

Також учасники консультацій звернули увагу на специфічні проблеми басейну Дніпра, зокрема, у басейні Прип’яті учасники консультацій серед проблем зазначили майбутній інфраструктурний проект Е-40, у суббасейні верхнього Дніпра та Десни – ренатуралізацію раніше осушених територій, у суббасейні середнього Дніпра – знериблення, інвазійні види та забруднення радіоактивними речовинами, у басейні нижнього Дніпра – замулення та ризики вододефіциту.

Всі вищезазначені результати консультацій будуть представлені на засіданні громадської ради при Держводагентстві та будуть враховані при підготовці Плану управління річковим басейном Дніпра.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: