НОВИНИ

В Україні переглянуть норми залишків хлорпірифосу в агропродукції

09.12.2020 12:32
60322

Нещодавно відбулося засідання комісії Комітету з питань гігієнічного регламентування МОЗ, на якому було розглянуто питання щодо залишків вмісту таких пестицидів, як хлорпірифос та хлорпірифос-метил у сільгосппродукції. Про це повідомляє Інформаційно-аналітичний портал АПК-Україна, пише agronews.ua.

За результатами наради було вирішено рекомендувати МОЗ переглянути нормативи щодо допустимого вмісту залишків зазначених ЗЗР в сільгосппродукції на рівні 0,01%. Такі норми стосуються сільгосппродукції, виробленої як для внутрішнього споживання, так і не експорт.

Після вступу в силу відповідного наказу буде встановлений 6-місячний перехідний період. За інформацією Держпродспоживслужби контрольно-токсикологічні лабораторії вже готові до проведення необхідної експертизи сільгосппродукції.

Такі зміни продиктовані рішенням Європейської Комісії про заборону застосування хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу у виробництві с/г продукції. Дотримання сучасних вимог ЄС дозволить Україні зберегти та наростити експорт с/г продукції на ринок ЄС, а також на ті ринки, де діють відповідні вимоги.

Нагадаємо, набув чинності закон щодо повноважень місцевого самоврядування: яких саме.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: