НОВИНИ

В Україні оприлюднено, як фермерам захиститися від рейдерів

12.05.2020 19:02
91621-1_large

В Офісі протидії рейдерству інформують про ризик, що відкриття ринку землі призведе до збільшення рейдерських атак і радять, що треба зробити, аби не стати жертвою рейдерів. Про це повідомила пресслужба Офісу у Facebook, пише agronews.ua.

«Скасування в Україні з 1 липня 2021 року заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у приватній власності, — для громадян і бізнесу це не лише нові можливості, але й виклики. Існує серйозний ризик, що відкриття ринку землі призведе до збільшення рейдерських атак», – ідеться в повідомленні.

Експерти радять заздалегідь подбати про належне оформлення документів, що підтверджують право власності або інше речове право на земельну ділянку, а також про внесення таких відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Зазначається, що це допоможе захистити власність від незаконних оборудок із даними державного реєстру на підставі підроблених документів.

Окрім того, за словами експертів Офісу протидії рейдерства, варто пересвідчитись, чи присвоєно вашій земельній ділянці кадастровий номер, за допомогою якого на Публічній кадастровій карті можна знайти інформацію про місцезнаходження, цільове призначення ділянки та в чиїй власності вона перебуває.

Якщо земельній ділянці на підставі державного акту кадастровий номер не присвоєно, потрібно звернутися до найближчого розробника документації із землеустрою для виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Без наявності коректних відомостей про земельні ділянки у Державному земельному кадастрі неможливо укласти будь-які цивільно-правові угоди.

Також експерти рекомендують перед укладанням договору купівлі-продажу земельної ділянки перевірити публічну інформацію про контрагента, наприклад, ознайомитися із даними в Єдиному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, інформацією про наявність судових спорів за участі контрагента, а також – відомостями в Єдиному реєстрі боржників.

Водночас в Офісі протидій рейдерству радять скористатися послугою моніторингового сервісу SMS-Маяк, що дозволить отримати миттєві повідомлення про зміну статусу будь-яких об’єктів нерухомого майна у Державному реєстрі прав, та зареєструватися у Державному аграрному реєстрі.

Нагадаємо, в Україні дорожчають гречка та соняшникова олія.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: