ГОЛОВНЕ

В Україні очікується різке зниження цін на овочі

29.01.2019 12:24

Українські овочі з «борщового набору» можуть різко знизитися в ціні в сезоні-2019/20. Про це повідомляють в Українській плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Ми чуємо від багатьох учасників ринку про плани по розширенню виробництва продукції під 2019, хоча лише деякі з них мають чітке уявлення про ринки збуту овочів. Крім того, вже традиційно, високі ціни попереднього сезону змушують багатьох дрібних виробників розширити площі під овочами. Також вони привернуть в галузь чимало новачків з інших, неовощних сегментів агробізнесу, де не буває таких цінових коливань, як на ринку овочів », – розповів керівник УПОА Федір Рибалко.

За оцінками аналітиків така ситуація може привести до істотного зниження цін на продукцію нового врожаю в 2019 році. Але найбільш істотне зниження, згідно з їхнім прогнозом, буде навесні 2020 року, коли пропозиція перевищить попит. Це нагадає про сьогоднішню ситуацію на ринку яблук: ціни вдвічі нижче, ніж у минулому році, а перспектив продати всю продукцію для тих, хто заздалегідь не подбав про експорт, практично немає.

Експерти Проекту розвитку експорту продуктів з доданою вартістю з України вважають, що перспективним ринком збуту для українських овочів міг би стати Близький Схід.

Згідно з даними керівника проекту і економіста інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрія Ярмака, роздрібні ціни на картоплю в ОАЕ складають 1-1,5 $ / кг.

«Хорошим попитом користуються переважно білі сорти картоплі, який повинен бути митим або просто чистим, без грунту. При цьому картопля може продаватися як в мережах, так і навалом, і по ній український постачальник може отримати в Україні до 10 грн / кг », – зазначив Андрій Ярмак, додавши, що ще більш привабливим сегментом для експорту в регіон є мита морква, ціни на яку в середньому на 20-30 центів вище, ніж на картоплю.

«Ми впевнені, що Україна могла б поставляти морква на цей ринок досить успішно, при наявності продукції відповідної якості, особливо в період з вересня по лютий. Регіон також зацікавлений в імпорті білого і жовтого цибулі з України, ціни на який зараз навіть вище, ніж на моркву », – підсумував представник ФАО.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: