НОВИНИ

В Україні обсяги внесення органічних добрив впали в 22 рази за 30 років

10.04.2020 08:32
415_5454-10463

Обсяги внесення органічних добрив в Україні в розрахунку на 1 га в 2019 р зменшилися в 22 рази у порівнянні з 1990 року. Таку думку висловив народний президент «МХП Еко Енерджі» Олександр Домбровський, повідомляє tripoli.land. Про це пише agronews.ua.

«В Україні в останні роки домінувала незбалансована дефіцитна система землеробства. Врожаї останніх років – це в основному результат виснаження виключно природної родючості грунту в поєднанні з незбалансованим внесенням мінеральних добрив. Зберігати і надалі такий підхід до родючості – неприпустимо » , – заявив він.

На його думку, для забезпечення бездефіцитного балансу гумусу в грунтах України головним завданням є зміна системи добрив з переорієнтацією на збільшення частки органічних добрив.

«Ще кілька десятиліть тому ніхто і сумніву не піддавав той факт, що основою врожайності є органічні добрива. Але хімія витіснила органіку. При цьому всі хочуть екологічно чисті продукти. Тому агрохолдинг МХП на базі свого біогазового комплексу у Вінницькій області в поточному році запустив пілотний проект «Відродження родючості грунтів за допомогою органічних добрив», – додав експерт.

Як зазначив Олександр Домбровський, в проекті велика увага приділена питанню відновлення родючості грунтів України. Так як органічні біодобрива, які виробляє біогазовий комплекс, мають високий вміст необхідних для рослин елементів живлення. Це дозволяє збільшити частку гумусу, понижати грунту і відновити їх родючість.

«Використання органічних добрив може стати досить серйозною підставою для розвитку органічного землеробства та вивести Україну в світові лідери з виробництва екологічно чистої продукції» , – додав він.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: