НОВИНИ

В Україні необхідно ввести квоти на імпорт молочних продуктів

06.11.2019 13:22
eda1b9939db5c8c_1000x600

Спілка молочних підприємств прогнозує, що цього року Україна імпортує 20 тис. тонн сирів. Про це заявив голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський, передає agrotimes.ua.

«Загалом споживання сирів і сирних продуктів в Україні становить 120 тис. тонн. Тобто 18-20% обсягу цього ринку займатиме імпортна продукція», – зазначив він.

На думку експерта, без державної підтримки в такій ситуації не можна нічого зробити.

«Коли ми підписували Асоціацію з ЄС, нам відкривали ринки за однієї умови – квоти. Сьогодні наявні квоти – це іронія, а не відкриті двері. Я вважаю, що держава має вдатися до симетричних кроків – ввести квоти на імпорт молочних продуктів до України», – вважає Чагаровський.

Він зауважив, що за приклад можна взяти США.

«Навіть ця розвинена країна обмежує ринок споживання імпортних продуктів. Їхня квота на імпорт становить 2% від загального ринку», – зазначив експерт.

На його думку, якщо не ввести це обмеження, ситуація, яка складається в молочному скотарстві, вдарить по молочнопереробній галузі, спричиняючи скорочення робочих місць, дефіцит молочних продуктів.

«У ситуації, що склалася цього року, про експорт молочних продуктів можна забути. Цього року будуть експортовані лише суха сироватка і частково сухе знежирене молоко. Світові ціни сьогодні несприятливі для експорту масла, сиру. Хоча квот на експорт сирів до ЄС Україна не має, бо вони там нікому не потрібні», – підкреслив Чагаровський.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: