НОВИНИ

Експерт прояснив, чи загрожує Україні посуха

05.03.2020 08:02
1497950128_917093

В даний час немає передумов говорити про посуху в Україні. На території України зберігаються помірні температури, які сприятливо впливають на ріст роослин. Про це заявила начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру» Тетяна Адаменко, інформує kurkul.

«Ситуація сьогодні складається досить оптимістична. За зимовий період опадів випало менше норми, але через відсутність морозів і промерзання грунту, всі опади засвоїлись грунтом, тобто відбувалося накопичення вологи в грунті. Тому сьогодні ми не можемо говорити про посуху», — зазначила Тетяна Адаменко.

За її словами, аномально високі температури для зими є, але немає інтенсивного випаровування, витрати вологи, яка буває навесні або влітку. І озимі ще перебували в стані зимового спокою. Щоб почався розвиток рослин рівня температур було недостатньо.

«Тому відновлення вегетації або зростання і розвитку рослин почалося досить поступово з другої половини лютого і лише на Півдні України. Тому що тільки там температура в 3 декаді лютого відповідала біологічному мінімуму, після якого починається ріст і розвиток рослин. Такий температурний режим дуже сприятливий для того, щоб було поступове відновлення вегетації. Зараз немає яскравого сонця, активного наростання тепла, яке впливало б на активну втрату вологи грунтом», — пояснила експерт.

Вона також розповіла, що на території України зберігаються помірні температури, періодично проходять дощі, відносно висока вологість повітря.

«Все це сприятливо для росту рослин після зими», — підсумувала начальник відділу агрометеорології «Укргідрометцентру».


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: