НОВИНИ

В Україні не функціонують держреєстри у сфері органічного виробництва

18.04.2020 09:04
iz-magazinov-mozhet-ischeznut-importnaya-organika

Антимонопольний комітет України 10 квітня надав Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства обов’язкові до розгляду рекомендації про створення державних реєстрів у сфері органічного виробництва. Пише  agronews.ua.

Зокрема, АМКУ рекомендує Мінекономіки забезпечити створення та ведення Державного реєстру операторів, що здійснюють виробництво продукції відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, Державного реєстру органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції та Державного реєстру органічного насіння і садивного матеріалу.

«Законодавством встановлено ряд вимог як до суб’єктів, що виробляють та реалізують органічну продукцію, так і до тих, хто здійснює їх сертифікацію.Проте вказані суб’єкти не в змозі виконати ці вимоги, оскільки насправді реєстри просто не функціонують», — пояснили в АМКУ.

Отже, виробники органічних продуктів (без використання синтетичних та мінеральних добрив, штучних харчових добавок, ГМО) не можуть отримати підтвердження тому, що їх продукція відповідає стандартам.

Тому Антимонопольний комітет надав Мінекономіки обов’язкові до розгляду рекомендації .


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: