НОВИНИ

В Україні названо запаси вологи у ґрунті під озимими культурами

16.10.2020 12:02
95c4798426d00fd_1000x600

На початок другої декади жовтня 2020 року 60-65% площ в Україні мають достатнє зволоження для осінньої вегетації озимих зернових культур, розповіла Тетяна Адаменко, кандидат географічних наук, начальник відділу агрометеорології Укргідрометеоцентру. Про це повідомляє agronews.ua.

«Літні температури повітря, вище +15°С середньодобових, які переважають в країні, плюс хороше зволоження ґрунту — ідеальні умови для того, щоб на шостий-восьмий день після сівби з’явилися сходи озимих. Подібні погодні умови, які дозволять рослинам трохи прорости, дуже важливі, щоб вони були досить розвинені перед входом у зиму», — уточнила експерт.

Зазначається, що є райони, де фіксувалося перезволоження ґрунту через випадіння двох-трьох місячних норм опадів, які не можуть завершити посівну. Однак, у східному регіоні Україні продовжує зберігатися посуха.

«У частині Сумської та Полтавської областей фіксувався дощ наприкінці вересня, тоді як у Харківській, Луганській та Донецькій областях опадів не було взагалі. Більш того, перспективи для їх отримання вельми примарні. На поточний момент навіть у південному регіоні країни, де також пройшли невеликі дощі, ситуація краща. Крім Бессарабії, яка страждає від посухи вже не перший рік», — додала вона.

За прогнозами експерта, 17-18 жовтня в Україні очікується похолодання: зниження температури в нічний час доби до +1-2°С, в денний — до +8-10°С.

«Після зниження температури, якщо і буде розвиток посівів озимих, то дуже слабкий. Врятувати ситуацію може тільки теплий листопад, проте яким він буде насправді, зараз сказати складно», — підсумувала Тетяна Адаменко.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: