АНАЛІТИКА

В Україні названо втрати врожаю кукурудзи через посуху

26.08.2020 08:32
bege (1)

Через несприятливі гідротермічні умови стан посівів кукурудзи в більшості регіонів України в даний час оцінюється як близький до критичного, а місцями – як критичний. У зв’язку з цим, за оцінкою фахівців Національної академії аграрних наук (НААН) України, втрати врожаю зернової в 2020 році можуть досягати 30%. Про це повідомила пресслужба НААН, пише agronews.ua.

Як зазначається, запаси продуктивної вологи в метровому шарі грунту під кукурудзою станом на початок другої декади серпня на більшості територій становили 24-42 мм, а на півдні Дніпропетровської області – лише 15-16 мм.

«Така кількість вологи в грунті обумовлює стан водного голодування і певних проблем з повноцінним наливом зерна, особливо, у кукурудзи пізніх строків сівби, а також в загущених і засмічених посівах зернової», – зазначили вчені.

Також вони оцінюють поточні агрометеорологічні умови як несприятливі для формування врожаю і закінчення вегетації кукурудзи через аномально тривалу суху і спекотну погоду з суховійними явищами і низькими грунтовими вологозапасами.

«Засуха досягла критеріїв стихійного агрометеорологічного явища», – підкреслюється в повідомленні.

Основною причиною зниження врожайності кукурудзи названі недостатні вологозапаси в грунті навесні (108-142 мм в метровому шарі грунту), аномально високі температури в період генеративного розвитку культури і відсутність ефективних опадів, починаючи з третьої декади липня.

Ще однією причиною зниження даного показника вчені назвали пізні строки сівби кукурудзи, необгрунтоване загущення посівів щодо зональних рекомендацій і їх незадовільний фітосанітарний стан.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: