НОВИНИ

В Україні оприлюднено врожайність лохини на зрошенні

08.12.2020 07:32
лохина

Як досягти високого врожаю лохини в умовах України, розповів агроном ТОВ «Агроплант», що знаходиться в селі Юрківка Уманського району Черкаської області, Артур Дорожинський. Про це повідомляють на кафедрі плодівництва та виноградарства Уманського національного університету садівництва В. П. Майбороди, пише agronews.ua.

Внутрішній ринок України насичений місцевою ягодою тільки на 15%. А для того, щоб повністю задовольнити попит на лохину площа насаджень повинна досягти 8 тис. га. Зараз попит з боку ринку покривається в основному за рахунок імпортних поставок, вважають аналітики uteka.

Правильний підбір сортів, вдала система зрошення і живлення та професійна обрізка кущів може дати гарні результати навіть у наших кліматичних умовах.

Урожайність лохини після 6 років її вирощування досягає 5 кг з куща. На 1 гектарі висаджують 3000 кущів. Таким чином, за сезон з 1 гектара збирають близько 16 500 кг.

Підприємство ТОВ «Агроплант» розпочало та успішно реалізовує розвиток альтернативних видів сільськогосподарського виробництва. У 2017 році в господарстві було проведено розбивку площі під ягідники та будівництво обладнання для поливу лохини. Цьогоріч зібрано перший повноцінний врожай, повідомляють на кафедрі плодівництва і виноградарства Уманського НУС.

У 2018 році закладено ягідники лохини та чорниці на площі 6,11 га. Територія, яка ще два роки тому була засмічена будівельним сміттям, сьогодні постала прекрасними насадженнями лохини на площі 5,5 га, та жимолості їстівної – на порівняно невеликій площі 0,6 га.


Якщо кущі лохини у Фінляндії подекуди не перевищували висоту 20 см, а ягоди дрібніші від ягід бузини, то лохина в цьому господарстві радує око. З одного куща можна зібрати від 270 г ягід, що в декілька разів скорочує енергозатрати робочих, які працюють у період збору лохини і можуть за день збирати по 50 кг і це тільки одна людина може досягнути такого результату.

Лохина за своєю анатомією рослина боліт. Для нормального росту, достигання плодів і утримування зав’язі потрібне постійне насичення вологою.

Лохина має високий відсоток респірації (випаровування води через листя). Тому або природно вологі ґрунти, або полив. В ідеалі ягідник повинен мати басейн для поливу із запасом води на 7-10 днів.

Ще лохина не любить спеки. При температурі вище 30 °C вода по рослині не піднімається вище 80 см. Тому верхівки можуть засихати, ягоди осипатися в засушливому кліматі.

Наразі в Україні доступні сорти ранні, середні, пізні, для півдня та півночі, морозостійкі. Морозостійкість обчислюється в певній кількості годин на рік із температурою нижче +4 градусів. Є сорти, які для нормального плодоношення, закладання квіткових бруньок мають бути в холоді не менше 1000 годин. Для інших сортів, наприклад Драп, оптимально до 50 годин холоду.

Також директор ТОВ «Агроплант» Мордач Олександр Андрійович поділився планами на майбутнє. Зокрема він повідав про те, що поряд з уже реалізованими інвестиційними проектами з вирощування кролів і качок за сучасними технологіями, що поширюються під брендами «Наш кріль» та «Наша качка», у 2020 році від першого врожаю з ягідників розпочато повноцінний запуск бренду «Наша ягідка».Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: