НОВИНИ

В Україні названо врожайність картоплі у південних регіонах у 2020 році

21.10.2020 09:32
1b242862bb1a3dc09f8d1cdf267f80b8_M-20989

Аграрії Дніпропетровщини завершили копати картоплю. Овочі відкритого грунту зібрані з 95% площ. Про це повідомляє Департамент економічного розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації, пише agronews.ua.

«Цього року з одного гектару аграрії в середньому збирали майже 85 центнерів картоплі. З 53 тис. га полів отримали понад 450 тис. т бульби», — повідомляють у департаменті.

Але ситуація з врожайністю картоплі значно різниться навіть на півдні України. Так, голова фермерського господарства «Аделаїда» Сергій Рибалко розповів, що середня врожайність сорту «Арізона» без крапельного зрошення в Херсонській області склала 460 ц/га товарної картоплі.

“В минулому році на нашому підприємстві рекордна вага однієї картоплини сорту «Арізона» склала 2,7 кг», – розповів він.

Також названо потенціал українських сортів на вирощуванні без зрошення у південних регіонах України. Так, сорти Інституту картоплярства всі посухостійкі.

«Оскільки зрошення в нас немає, то відбираємо найбільш посухостійкі сорти. Тому наш сорт Княгиня дає урожай за будь-яких умов вище 100 ц/га, з ранніх сортів Скарбниця дає гарні врожаї”, – повідомила Валентина Гордієнко, завідуюча лабораторії генетичних ресурсів.

Загалом, врожайність картоплі цьогоріч значно поступається минулорічній через вкрай складні погодні умови, хоча про загальну статистику ще говорити зарано.

Для порівняння: за інформацією Державної служби статистики України середня врожайність картоплі у фермерських господарствах у 2019 році склала 196,9 ц/га.

Що стосується інших країн, то найвища врожайніть картоплі у Новій Зеландії – більше 500 ц/га, не надто відстали Бельгія (423 ц / га), Німеччина (423 ц / га), Франція (432 ц / га) і Англія (405 ц / га). У 1,5-2 рази нижче врожайність в Італії (255 ц / га) і Іспанії (281 ц / га), що пов’язано з жарким, посушливим літом. У Росії середня врожайність у 2019 році склала 218 ц/га.

Також, в Україні названо прибутковість вирощування картоплі у фермерських господарствах.

Олексій Іванович, житель села Велика Загорівка Борзнянського району, каже, що врожай 2020 року є добрим. Особливо допомогло те, що має картопляр власну техніку.

“Вирощував цьогоріч 30 соток картоплі. Врожай був дуже хороший. Цього року продав десь 4,2 тонни по 5 гривень. Вторгував приблизно 20 тисяч гривень. Для мене особливо цього року це вигідно, адже маю свої трактор, сажалку, копалку тощо. А тим, хто не має, а все наймає – не знаю, чи буде прибуток”, – розповів Олексій Іванович.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: