НОВИНИ

В Україні названо прогнозну водність найбільших річок у 2021 році

31.12.2020 07:32
foto-www-skyscrapercity-com.12

За інформацією Укргідрометцентру, прогноз притоку дніпровських водосховищ складає 73% від норми. Зокрема, водність Дніпра біля Києва у січні очікується в середньому 665 куб. м/с, або 73% від норми (норма січня – 906 куб. м/с). Каскад дніпровських водосховищ станом на 28 грудня 2020 року наповнено на 86,5% від проектного. Про це повідомляє Урядовий портал, пише agronews.ua.

Разом з тим, за інформацією Міжрегіонального офісу захисних масивів дніпровських водосховищ, стан води у дніпровських водосховищах за вмістом розчиненого кисню та біогенних речовин задовільний.

Також учасниками засідання обговорено гідрологічну ситуацію у басейні Дністра, враховуючи інформацію Укргідрометцентру про приплив води до Дністровського водосховища, який у січні очікується у межах 80-140 куб. м/с, або 66% від норми.

У результаті членами Міжвідомчої комісії узгоджено, що для забезпечення водокористувачів на розташованій нижче Дністровської ГЕС українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 100-120 куб. м/с.

Режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку в кожному випадку окремо.

У підсумку Міжвідомчою комісією, враховуючи гідрологічну обстановку в басейнах Дніпра та Дністра, гідрологічний прогноз на січень, узгоджено оптимальні режими роботи каскаду дніпровських та Дністровського водосховищ на січень 2021 року.

Нагадаємо, в Україні дефіцит картоплесховищ становить 80% від потреби.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: