НОВИНИ

В Україні названо цьогорічну вартість куті на Різдво

06.01.2021 13:02
5e0e3f89de753

Із розрахунку на одну родину (1,5) кг цьогоріч кутя господиням коштуватиме 95 гривень, або близько 16 гривень за порцію у 250 грамів. Про це повідомляє ГС «Економічний дискусійний клуб», пише agronews.ua.

«Оскільки інгредієнти для приготування куті та узвару не належать до товарів, цінові тенденції на які підлягають моніторингу, тому їх вартість розрахована, виходячи із цін, за якими реалізовувалася відповідна продукція на сільськогосподарських ринках у місті Києві на початку січня 2021 року», – повідомили експерти спілки.

Якщо порівнювати із січнем 2020 року, то вартість куті зросла майже на 15%, за рахунок подорожчання практично всіх інгредієнтів страви. Поміж тим, навіть за столичними цінам, кутя залишатиметься доступною для українців стравою, кажуть фахівці.

Також у ГС «Економічний дискусійний клуб» порахували вартість узвару. Без додавання цукру цей напій буде коштувати 28 гривень, або на 10% дорожче ніж рік тому.

На ріст цього індексу вплинуло збільшення цін на сухофрукти з груш та яблук.

«Як свідчать статистичні дані, темпи зростання споживчих цін на переважну більшість соціально значущих продовольчих товарів у 2020 році були повільнішими, ніж роком раніше. Тим не менш, подорожчання торкнулося більшості продуктів харчування, які складають основу споживчого кошика українця. Щоправда виняток склали традиційні овочі та картопля, які є помітно дешевшими, ніж роком раніше», – додали фінансисти.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: