НОВИНИ

В Україні названо суму штрафів за перевантаження фур на шляхах

04.12.2020 13:02
94a7064cecd6871c39915aa019d762ed

Протягом січня-листопада цього року інспекторами Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією було перевірено понад 666 тисяч транспортних засобів, складено більше 13 тисяч актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано майже 127 млн грн плати за перевантаження. Про це повідомляє Урядовий портал, пише Трибуна.

Такими даними поділився Міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

«Ефективний габаритно-ваговий контроль на українських дорогах продовжується. За підсумками 11 місяців цього року працівники Укртрансбезпеки у співпраці з Нацполіцією перевірили понад 665 тисяч вантажівок, що майже в 1,6 раза більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Всього було складено понад 13 тисяч актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано майже 127 млн грн плати за проїзд», – зазначив Міністр.

У листопаді працівники Укртрансбезпеки перевірили понад 75 тисяч транспортних засобів, що майже у 3,6 раза більше у порівнянні з результатами листопада минулого року. Також протягом останнього місяця було складено 1358 актів порушень габаритно-вагових параметрів і нараховано близько 12,5 млн грн за перевантаження.

«Для захисту наших доріг від руйнування вантажівками ми не лише збільшуємо кількість перевірок, а й активно працюємо над реформуванням всієї галузі, цифровізацією та автоматизацією процесів. Завершується впровадження єдиної системи контролю зважування Weigh Control System. По всій країні триває влаштування сучасних комплексів WiM «Зважування у русі». Всього до кінця року їх з’явиться близько 50-ти, а в наступному році плануємо встановити ще 100 WiM», – поділився планами Владислав Криклій.

Очільник Міністерства також наголосив на важливості прийняття у другому читанні законопроекту № 3743 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», який посилює відповідальність учасників перевезень та вводить нові штрафи за порушення габаритно-вагових параметрів.

Штраф для вантажовідправників за порушення при внесенні відомостей у товарно-транспортні накладні або інші документи на вантаж у розмірі 34 тис. грн.

Штраф для користувачів (власників) транспортних засобів за перевищення встановлених законодавством габаритно-вагових норм в залежності від % перевантаження:

– до 2 % включно у розмірі 1700 грн;

– від 2% до 5% у розмірі 5100 грн;

– від 5% до 10% у розмірі 8500 грн; (залишені без змін)

– від 10% до 20% у розмірі 17 тис. грн; (залишені без змін)

– від 20% до 30% у розмірі 34 тис. грн;

– понад 30% у розмірі 51 тис. грн.

Штраф за відмову від проходження ГВК у розмірі 51 тис. грн.

Штраф для посадових осіб суб’єктів господарювання, громадян-суб’єктів підприємницької діяльності та/або водіїв за невиконання законних вимог працівників Укртрансбезпеки щодо перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт, усунення порушень законодавства з безпеки на автомобільному транспорті або створення перешкод для виконання покладених на них обов’язків, завдань у розмірі 51 тис. грн.

Крім цього, законопроект передбачає збільшення штрафних санкцій для водіїв за невиконання ними вимог про зупинку з 3400 грн до 51 тис. грн та запроваджує адміністративну відповідальність за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі.

Нагадаємо, чоловік створив комбайн, який відокремлює насіння з гарбузів.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: