НОВИНИ

В Україні названо стан посівів озимих культур

18.11.2020 11:06
3-0.ozymi-pole

В Україні сівба озимих культур вийшла на фінішну пряму. Але ситуація по території країни не рівномірна. У північних областях оперативні дані Мінекономрозвитку показують половину засіяних площ, на сході – план перевиконано вже на 1-2%. Про це повідомляє Agravery, пише agronews.ua.

У розрізі культур, в Україні станом на середину листопаду засіяно:

– пшениці – 5,8 млн га, або 95% від запланованих площ;

– ячменю – 903 тис. га (95% до прогнозу);

– жита – 119,5 тис. га (90% до прогнозу);

– ріпаку – 865 тис. га (86% до прогнозу).

У центральних районах України пізні опади восени змусили аграріїв знов перенести строки посівної. Але стан озимих, кажуть аграрії, мають кращий ніж минулого року. Проте, кількість опадів не дозволяє повністю заспокоїтись місцевим агрономам.

«Раніше посів озимих стартував 5 вересня, але клімат змінився. Ми вже як два роки розпочинаємо 15 вересня. Чекаємо ближче до дощів. Цього року ми посіяли в сухий ґрунт, але відразу нас врятували опади на початку жовтня. Строки посівної затягнулись, але зараз все виглядає добре. Наразі фіксуємо мінімальний запас вологи у ґрунті – близько 20 сантиметрів», – розповів Власник СФГ «ЛІС» Іван Лещенко, з Полтавської області.

А ось на Одещині дощі пройшли нерівномірно, знов район Бессарабії залишився без опадів, кажуть місцеві аграрії.

«Ми посіяли пшеницю до 30 вересня, ячмінь – до 10 жовтня. Сьогодні перший етап кущіння вже є, але стан посівів дуже критичний, бо немає вологи. У нас немає дощів. Може повторитись цьогорічна ситуація, коли суха зима знизила наш врожай до мінімуму. Будуть опади взимку – буде врожай. Тому все покаже березень. Поки що ситуація схожа на минулорічну. В структурі та за доглядом рослин ми нічого не змінювали, наша тактика врятувала трошки врожай при повній відсутності вологи. Тому не змінюємо її», – поділився керівник ТОВ «Юг Агро Сервіс» Анатолій Запорожан.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: