АНАЛІТИКА

В Україні названо середню рентабельність вирощування квасолі за сортами

25.05.2020 08:02
39a2042a578f5141bad0987a9bea3364

Квасоля займає перше місце в світі серед зернобобових культур, що містять білок. Її вирощують на площах, які перевищують 20 млн гектарів, повідомляє zernotorg. Про це пише agronews.ua.

“Найбільш великі компанії-селекціонери належать США, Нідерландам і Франції. Сорти, які вони вивели, успішно приживаються в Україні і показують добру врожайність. Та наші рослинники не забувають й про вітчизняні сорти, які разом з іноземними, також відповідають їм гарною врожайністю”, – йдеться у повідомленні.

При врожайності квасолі в 100-150 ц/га навіть за невисокої ціни можна виручити приблизно 200 тисяч гривень доходу. Чим вища врожайність – тим, відповідно, збільшується прибуток.

Бізнес з виробництва квасолі є досить низьковитратним. Основні статті — це посадковий матеріал, догляд за посівами, оренда землі, оплата праці найманих працівників, транспортні та інші реалізаційні витрати.

Середня врожайність за сортами (т/га):

– Еурека – 3,2 – 3,5;

– Червона шапочка – 3,0;

– Мавка, Перлина, Олтин – 2,6 – 2,8;

– Ксеня – 2,25;

– Докучаївська – 2,2;

– Першотравнева – 2,0.

Ще вище прибуток здатна дати квасоля різновиду Кідні (Dark Red Kidney). Проте, дана культура потребує також спеціальної технології вирощування. У минулі роки собівартість вирощування цієї квасолі приблизно дорівнювала 8 тис/га. Але цього року собівартість, скоріше за все, значно зросте.

Нагадаємо, в Україні прогнозується зменшення врожаю зернових і зернобобових культур.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: