ВАЖЛИВО

В Україні названо рентабельність вирощування фігурних овочів

03.08.2020 07:32
YAk-vyroshhuvaty-figurni-ovochi-ta-frukty-696x397

Овочі та фрукти незвичайної форми – новий світовий тренд. Спочатку з’явилися кавуни такої форми, а вже потім почали експериментувати й з іншими рослинами. Здавалося б, така форма має суто утилітарну функцію – буде простіше перевозити овочі та фрукти, бо їх легше можна складувати по ящиках. Однак, наразі фігурні овочі стали окремим товаром – їх продають як подарунок, або як овочі преміум-класу. Про це повідомляє Агроном, пише agronews.ua.

Продаж фігурних овочів та фруктів – це скоріше маркетинговий хід. Наприклад, якщо кілограм звичайних яблук можна купити приблизно за 20 гривень, то тільки одне яблуко незвичної форми коштуватиме 50-200 гривень. Переважно, вони продаються в спеціалізованих магазинах.

Незвичайні фрукти купують як подарунок до різних подій, адже, звичайно, кошик з такими яблуками запам’ятається винуватцеві торжества набагато сильніше.

Отримати незвичайну форму, на перший погляд, є нездійсненним завданням. Для звичайного дачника це так, але насамперед тому, що в нього немає у наявності необхідних інструментів.

На виробництвах же є своя методика:

– спочатку відбувається висадка рослин за стандартними правилами (можна використовувати й дерева, які вже давали плоди стандартної форми);

– чекають, доки плід почне формуватися;

– коли він досягне в діаметрі 2-3 сантиметрів, його встановлюють у спеціальні ємності кубічної (або іншої) форми.

Такі форми виготовляються з матеріалу, що пропускає вологу і сонячне світло. Тільки в такому разі можна сподіватися на те, що вони дозріють і стануть смачними, яскравими, тобто, якими мають бути справжні якісні плоди.

Ці форми можуть бути найрізноманітнішими. У багатьох країнах успішно практикується дозрівання плодів у прямокутній формі, видовженій, конусній, навіть серця або будь-якої іншої геометричної фігури.

Нагадаємо, на Кіровоградщині планують створювати інноваційні агрокластери.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: