АНАЛІТИКА

В Україні названо регіони, де запаси вологи на полях прийшли до норми

15.05.2020 07:32
1_2

На початок другої декади травня запаси продуктивної вологи під озимими культурами в орному шарі ґрунту в західних, північних, на більшості площ центральних і на окремих площах східних та південних областей були оптимальними (21-40 мм), повідомляє Відділ агрометеорології Центру аналізу, прогнозування гідрометеорологічних умов і забезпечення Українського Гідрометцентру. Про це пише agronews.ua.

На деяких площах західних, північних, окремих площах центральних областей внаслідок сильних дощів зазначалося перезволоження орного шару грунту. На більшості площ південних і східних, окремих площах центральних областей вологозапаси залишалися недостатніми (11-19 мм) і місцями незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи).

Зволоження метрового шару ґрунту під озимими культурами на переважній частині західних і північних областей були оптимальними (121-180 мм і більше), іноді надмірними. 

На багатьох площах східних, Дніпропетровській, Кіровоградській, окремих площах Рівненської та Волинської областей вологозабезпечення було задовільним – 86-119 мм, на окремих площах південних, Київської, Черкаської, Харківської та Луганської областей вміст вологи не перевищувало 53-76 мм, місцями в Одеській, Миколаївській, Херсонській і Запорізькій областях в грунті містилося 22-50 мм продуктивної вологи.

Вологозабезпечення орного шару грунту під озимим ріпаком на більшості площ південних і окремих площах центральних областей було недостатнім (від 4 до 11 мм). На інших площах запаси продуктивної вологи були достатніми і оптимальними – 25-34 мм.

У метровому шарі грунту містилося 134-141 мм, на окремих площах південних і центральних областей – від 58 до 72 мм, місцями на Херсонщині та півдні Дніпропетровщини – 8-33 мм продуктивної вологи.

Під ранніми яровими зерновими культурами зволоження орного шару ґрунту було в основному достатнім і оптимальним (21-40 мм і більше). На більшості площ південних, окремих площах Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Харківської та Житомирської областей зволоження орного шару ґрунту було задовільним – 12-19 мм, місцями в Запорізькій і півдні Одеської – незадовільним (1-6 мм продуктивної вологи).

Вологозабезпечення метрового шару ґрунту на більшості площ було оптимальним (121-220 мм), на окремих площах західних і центральних областей – надмірним (більше 220 мм продуктивної вологи). У південних, окремих площах східних, Кіровоградській, Полтавській, Дніпропетровській, Сумській та Волинській областях вологозапаси становили 82-120 мм, в Одеській, Миколаївській, Херсонській і Запорізькій областях – від 26 до 76 мм.

Під кукурудзою запаси продуктивної вологи орного шару грунту на більшості площ відповідали достатнім і оптимальних значень і становили 21-40 мм і більше. На окремих площах Харківській і Запорізькій областей зволоження грунту було задовільним – 13-17 мм продуктивної вологи.

Вологозабезпечення метрового шару ґрунту в основному відповідало оптимальним показникам – 124-160 мм і більше продуктивної вологи, місцями в східних, Черкаської, Кіровоградської, Київської, Волинської та Вінницької областях воно було задовільним – 83-119 мм.

Запаси продуктивної вологи під цукровими буряками в орному шарі грунту були оптимальними (26-31 мм).

У метровому шарі грунту вологозабезпечення було задовільним – 81-96 мм, в Черкаській області – оптимальним (до 140 мм).

Під соняшником на більшості площ вологозабезпечення орного шару грунту було оптимальним – 21-40 мм і більше, місцями задовільним – 11-18 мм. На окремих площах Одеської, Запорізької, Херсонської та на півдні Донецької областей воно було недостатнім для початку травня – 4-10 мм.

Запаси продуктивної вологи метрового шару ґрунту на більшості площ відповідали оптимальним (121-160 мм і більше) і достатнім (82-120 мм) показниками. На окремих площах Херсонської, Запорізької та Миколаївської областей вологозапаси не перевищували 57-73 мм, в Одеській, місцями Донецької та Миколаївської вони були критично низькими – 23-46 мм.

Нагадаємо, в Україні прогнозують рекордний врожай соняшнику.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: