АНАЛІТИКА

В Україні названо причини дефіциту пропозицій на ринку ячменю

20.07.2020 09:32
unnamed (18)

Внаслідок низької врожайності озимого ячменю, особливо на півдні України, та повільнішого, ніж у попередні роки, збирання врожаю поставки зерна до портів скоротилися, що призвело до різкого зростання цін. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд, пише agronews.ua.

Трейдери підвищують закупівельні ціни на ячмінь, особливо для швидких поставок до порту. За тиждень ціни в портах виросли на 100-150 грн/т до 5400-5550 грн/т. Зміцнення курсу долара на 0,9% до 27,32/27,34 грн/$ також підтримує ціни.

Низька якість ячменю з натурою в межах 530-550 г/л у південних регіонах розігріває спекулятивний попит на очікуваннях пізніше продати його за вищою ціною.

Валютні закупівельні ціни в портах залишаються на рівні 163-164 $/т, тоді як премія за ячмінь, сертифікований на Китай, виросла до 6-8 $/т. Найбільше покупців цікавить ячмінь для поставок до Китаю, тоді як експортний попит на фуражний ячмінь з боку інших покупців залишається низьким.

Експортні ціни на чорноморський ячмінь минулого тижня виросли в середньому на 2-3 $/т слідом за світовими цінами та на прогнозах скорочення виробництва в Україні та Росії. Ринок очікує підсумків тендеру в Саудівській Аравії, який визначить нові цінові тенденції на тлі зменшення пропозицій.

Державна агенція Саудівської Аравії SAGO цього тижня проводить тендер по закупівлі 720 тис т фуражного ячменю з поставкою у жовтні-листопаді, підсумки якого стануть відомі у понеділок.

На попередніх торгах червня SAGO законтрактувала ячмінь з поставкою у серпні-вересні за ціною 199 $т CIF обсягом 1,1 млн т, що значно перевищує кількість яку планували придбати. За прогнозом USDA, у 2020/21 МР Саудівська Аравія, що є найбільшим світовим імпортером ячменю, скоротить його закупівлю до 7 млн т.

Закупівельні ціни російського ячменю у південних портах за тиждень виросли в середньому на 1,5-2%. За перші два тижні нового сезону Росія збільшила експорт ячменю у порівнянні з минулим роком майже вдвічі до 352 тис т. Це підтверджує високий попит на російський ячмінь на світовому ринку на тлі скорочення поставок з України.

Нагадаємо, на українському ринку знизилися ціни на дині.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: