ВАЖЛИВО

В Україні названо площу деградованих земель, які потребують консервації

18.11.2020 08:02
image061

Понад 500 тис. га деградованих, малопродуктивних та техногенно забруднених земель в Україні підлягають консервації, йдеться у пояснювальний записці до концепції Державної цільової програми розвитку земельних відносин та національної інфраструктури геопросторових даних  в Україні на період до 2030 року. Про це повідомляє agronews.ua.

Також 143 тис. га порушених земель потребують рекультивації, 294 тис. га малопродуктивних угідь – поліпшення.

На якісний стан земель істотно впливають гідрометеорологічні та небезпечні екзогенні геологічні процеси і явища (селі, зсуви, обвали, карсти, просідання ґрунту, абразія, руйнування берегів водосховищ тощо).

Розораність земель у радянські часи досягла 70% у регіонах сходу та півдня України. Це найвищий показник у світі.

Надмірна розораність сільськогосподарських угідь призводить до порушення екологічно збалансованого співвідношення земель сільськогосподарського, природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, земель водного фонду, збільшення площі деградованих, малопродуктивних, а також техногенно забруднених земель.

Таким чином, зазначені негативні фактори потребують здійснення заходів з охорони земель і ґрунтів, що сприятиме раціональному використанню земель, захисту від шкідливого антропогенного впливу, відтворенню і підвищенню родючості ґрунтів, забезпеченню особливого режиму використання земель природно-заповідного та іншого природоохоронного, оздоровчого, рекреаційного, історико-культурного, лісогосподарського призначення, а також земель водного фонду, йдеться у Концепції.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: