НОВИНИ

В Україні названо обсяги тіньового ринку зерна

19.08.2020 11:02
picture2_v-ukraine-podskoc_355335_p0 (2)

Тіньовий обіг зерна в Україні сягає 50%, заявив глава асоціації «Аграрний союз України» Геннадій Новіков. Про це повідомляє УНН, пише agronews.ua.

«В середньому він становить 30%, а в окремих областях – всі 50%. На жаль, ситуація не покращується – з року в рік йде все більше пропозицій купити зерновий урожай «за кеш». Причому, коли говориш, що хочеш продати за безготівковим розрахунком – просто кидають трубку», – розповів він.

Купують зерно за готівку, переважно, великі компанії, говорить Новіков.

«Скуплених за готівку зерно вони додають до своєї врожайності, і таким чином підвищують ефективність роботи своїх структур в публічній площині», – додав він.

Проблема тіньового обороту зерна існує через законодавчі прогалини, вважає Новіков.

«Чорну продукцію» можна купити тільки за готівку. І, згідно положення НБУ, на готівкові операції підприємство має право знімати з каси до 10 тис. грн в день. Але за фактом обороти по зняттю готівки на окремих підприємствах становлять близько 100 млн грн на рік. Зате НБУ величезного і неконтрольованого обігу готівки просто не помічає», – додав він.

Новиков уточнив, що привілейоване становище на українському ринку АПК мають нерезиденти.

«Вони мають право знімати стільки готівки, скільки хочуть. А українець, який хоче зняти готівку для оплати, наприклад, оренди, повинен надати купу довідок – до повного реєстру своїх земельних паїв”, – говорить він.

Нагадаємо, на Волині хочуть дати «друге дихання» хлібокомбінату.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: