ВАЖЛИВО

Стало відомо, як фермерам отримати сертифікати про форс-мажорні обставини

23.11.2020 15:02
b88724c-posukha-ep (1)

Торгово-промислова палата України може надавати фермерським та іншим агропідприємствам сертифікати про форс-мажорні обставини у зв’язку із несприятливими погодними умовами. Про це повідомила Алла Нестеренко, директорка Дирекції правового забезпечення діяльності ТПП України під час засідання робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі під головуванням заступника МЕРТ Тараса Висоцького, яке відбулося 23 листопада 2020 року. Про це повідомляє agronews.ua.

У той же час, сертифікат про форс-мажорні обставини не відміняє зобов’язань за контрактними поставками, уточнили під час засідання.

З цим сертифікатом агровиробник може посилити свої позиції під час переговорного процесу та обговорювати умов з контрагентом по угоді. Також цей документ не впливає на податкові зобов’язання. Податкові зобов’язання формують лише документи, видані ДПС України, зауважили представники Державної податкової служби України.

Порядок засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) встановлюється Торгово-промисловою палатою України та регіональними торгово-промисловими палатами Регламентом засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили).

Підставою для засвідчення форс-мажорних обставин є наявність однієї або більше форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), перелічених у ст. 14-1 Закону України «Про торгово-промислові палати в Україні» в редакції від 02.09.2014 року, а також визначених сторонами за договором, контрактом, угодою, типовим договором, законодавчими, відомчими та/чи іншими нормативними актами, які вплинули на зобов’язання таким чином, що унеможливили його виконання у термін, передбачений відповідно договором, контрактом, угодою, типовим договором, законодавчими та/чи іншими нормативними актами.

Форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) засвідчуються за зверненням суб’єктів господарської діяльності та фізичних осіб по кожному окремому договору, окремим податковим та/чи іншим зобов’язанням/обов’язком, виконання яких настало згідно з умовами договору, контракту, угоди, законодавчих чи інших нормативних актів і виконання яких стало неможливим через наявність зазначених обставин.

Заява за встановленою ТПП України формою про засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) (Додатки №№ 1, 2, 3, 4 до Регламенту) подається за підписом керівника підприємства, організації з відбитком печатки підприємства, або за його дорученням -довіреною особою. Заява фізичної особи подається за її підписом особисто або за її дорученням-довіреною особою.

До кожної окремої заяви додається окремий комплект документів.

Заявник несе відповідальність за повне та належне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників, достовірність викладених фактів, наданих документів, доказів, даних, вірність завірених ним копій згідно з чинним законодавством України.

Неналежне та неповне оформлення встановленої форми заяви для відповідної категорії заявників та/або ненадання документів, передбачених у цій заяві, є підставою для залишення заяви без розгляду з повідомленням про це заявника письмово.

Прийнята заява підлягає розгляду залежно від складності й обсягу документів протягом семи робочих днів із дня звернення суб`єкта господарської діяльності та протягом двадцяти одного робочого дня – з дня звернення фізичної особи.

У той же час, як пояснено під час наради 23 листопада 2020 року, жоден такий документ чи інстанція не може виступити позасудовум інструментом вирішення проблем за контрактовими зобов’язання у разі наявності розбіжностей між учасниками угоди.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: