НОВИНИ

В Україні названо фітосанітарний стан посівів озимини

07.12.2020 17:02
e2b191b749e2a6fcadc658283d40fef4-3

Негативного впливу агрометеорологічних явищ на стан посівів озимих культур не спостерігалося, вегетаційні процеси припинились, спостерігається неглибокий зимовий спокій, наразі посіви знаходяться в доброму та задовільному стані. Про це повідомляє пресслужба Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, пише agronews.ua.

Подальший стан посівів озимих культур залежатиме від рівня загартування рослин та гідротермічного режиму впродовж наступних періодів.

У Лісостепу та Поліссі на 3-15% обстежених площ озимої пшениці, ячменю та жита (Волинська, Житомирська, Івано-Франківська, Полтавська Закарпатська обл.) церкоспорельозною та гельмінтоспоріозною кореневими гнилями охоплено 1-5% рослин.

На 5-68% обстежених площ гельмінтоспоріозом, септоріозом, борошнистою росою уражено 1-6% (макс. 10% у Київській, Львівській обл.) рослин озимих культур.

Подекуди в господарствах Дніпропетровської, Запорізької областей на полях озимих зернових культур, розміщених здебільшого після стерньових попередників, продовжується мляве живлення личинок хлібної жужелиці. Шкідником заселено до 8-14% площ від обстежених. Середня чисельність – 0,5-2 екз. на кв.м. Личинки переважно ІІ віку. В осередках пошкоджено до 15% рослин.

Скрізь на 5-47% обстежених площ озимого ріпаку 2-11% рослин хворіє на пероноспороз, фомоз, альтернаріоз, білу плямистість, подекуди бактеріозом кореня уражено 1% рослин.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: