НОВИНИ

В Україні набули чинності обмеження щодо вмісту трансізомерів у харчовій продукції

17.01.2021 10:05
original

В Україні набув чинності наказ Міністерства охорони здоров’я від 16 липня 2020 р. №1613 «Про затвердження Правил додавання вітамінів, мінеральних речовин та деяких інших речовин до харчових продуктів». Про це повідомила асоціація «Укроліяпром», пише agronews.ua.

«Даним наказом визначається, що харчові продукти, які відповідають вимогам, що діяли до його набрання чинності, але не відповідають вимогам документа, можуть ввозитися, вироблятися та/або вводитися в обіг протягом 3 років, тобто перехідний період становить 3 роки», – йдеться в повідомленні.

Також у наказі наведено визначення трансжирних кислот. При цьому в розділі 5 «Додавання інших речовин» зазначено, що вміст даних кислот неприродного походження в харчових продуктах, призначених для кінцевого споживача, не має перевищувати 2 г на 100 г продукту (або не більше 2%).

«Оператори ринку, які постачають харчові продукти, не призначені для кінцевого споживача (тобто жири кондитерські, для хлібопекарської та молочної промисловості), повинні надавати іншим операторам ринку інформацію про вміст у продуктах трансжирних кислот природного походження (промислового)», – уточнюється в повідомленні.

Нагадаємо, названо перелік фальсифікаторів молочних продуктів, які постачаються в школи і садочки.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: