НОВИНИ

В Україні на третину скоротилися площі посіву озимого ріпаку

26.11.2020 09:02
shop_items_catalog_image181

В Україні площі сівби озимого ріпаку зменшилися у порівнянні з минулим роком на 30% до 875 тис га (або 87% від плану) внаслідок тривалої посухи серпня-вересня, особливо у південних регіонах, де істотних опадів не було понад 5 місяців. Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржі ГрейнТрейд, пише agronews.ua.

За даними агенції MARS, внаслідок посушливих умов була зірвана посівна кампанія в Румунії, Франції, Болгарії, Великобританії та Україні, тому там площі сівби озимого ріпаку зменшаться у порівнянні з минулим роком та середнім 5-річним показником.

Скорочення експорту ріпаку з України Євросоюз заміняє поставками каноли з Канади. В поточному сезоні ЄС імпортував 2,61 млн т ріпаку у порівнянні з 3,21 млн т за аналогічний період минулого року.

Канада в новому сезоні збільшила у порівнянні з попереднім експорт каноли на 34% до 3,7 млн т. Але попри активні продажі на початку сезону загальний експорт, за оцінками МСГ США, може стати на 4% меншим, ніж торік, та скласти 9,8 млн т, що на 5% поступатиметься середньому 5-річному показнику внаслідок посилення конкуренції з боку Австралії.

Вчора ціни на канолу в Канаді виросли до 7-річного максимуму 584,6 CAD/т або 449 $/т на тлі активізації попиту та зростання сусідніх ринків соєвих бобів та олії.

В Австралії, де проходить збирання врожаю, виробництво ріпаку завдяки сприятливим умовам виросте у порівнянні з минулим роком на 43% до 3,3 млн т, а експорт – на 50% до 2,7 млн т.

Нагадаємо, в Україні зросло виробництво круп.


Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
Поширити: